Vítězem GOLF MASTERS 2018 se stává MARTIN VLK výkonem +6 netto ran v součtu za 2 finálové dny. Na druhém místě s výsledkem o 1 ránu více skončil MARTIN KRATOCHVÍL (+7) a na 3. místě s další ránou navíc ALEŠ BOŽOVSKÝ (+8).

[ Výsledky finálového turnaje | Fotogalerie ]

Dvoudenní finálový turnaj se vrátil po roce na Diamond Country Club v Rakousku, kde jsme premiérově hráli finále v roce 2017. Místní hřiště má rovinatý charakter s délkou 6130 m ze žlutých odpališť a parem 72.

Hřiště je velice příjemně hratelné, vyžaduje občas přesnější rány, ale nejsou zde žádné jamky, které by již z týčka dělaly hráčům starosti. Určitě bylo letos výhodou hra pro hráče, kteří zde již hráli a to třeba na loňském finále. Hřiště se vyznačuje velkými vodními plochami a tím nabízí řadu pěkných výhledů.

Skvěle jsou zde umístěné restaurace s výhledem na hřiště, speciálně na green 9. jamky a ranní prostor ke snídani, opět u vody a devátého greenu. Kvalitu celkového pobytu doplňuje možnost ubytování v místě hřiště a to buď v hotelu nebo okolních vilkách. Diamond CC je skvělým resortem pro sehrání takového klání, jakým je finále Golf Masters pro nejlepší hráče tour.

Na start finále se postavila devítka finalistů, po 3 v každém ze 3 flightů, které doplnili vždy hosté, kteří si přišli zahrát toto skvělé hřiště a hlavně společně strávit čas mezi jednotlivými koly.

Po prvním dnu byl ve vedení Martin Kratochvíl, který zahrál 85 ran (71 / -1 po odečtu), před Martinem Vlkem 90 ran (73 / +1 po odečtu) a Karlem Květoňem 86 ran (75 / +3 po odečtu). Tato trojice šla společně ve flightu první den a díky umístění je čekal společný flight u druhý den. Obhájce titulu z roku 2017 - Václav Kuna - startoval první den v posledním flightu společně s hráči, kteří zakončili základní část tour na prvních třech místech,tedy Alešem Božovským a Jakubem Štulcem. Právě tato trojice si odečetla extra rány jako bonus k umístění po základní části. Václav Kuna skončil po přrvním dnu na 7. místě a tak šel druhý den v prvním flightu a zahrál 79 ran po odečtu, což jej posunulo finálně na 6. místo. Na 5. místě skončil po kolem 78 a 79 výsledekm +13 ran David Pátek. Těsně za stupni vítězů skončil Karel Květoň s výsledkem +12 (75 a 81).

Na 3. místo to po skvělé první polovině druhého dne dotáhl Aleš Božovský, když na prvních 8 jamkách druhého dne zahrál 8 jednopatů a celkově první půlku zahrál +1 (i přes 1x out a 1x voda), celkově druhé kolo za 80 ran burtto a 73 po odečtu. Boj o vítězství se tak odehrál v posledních flightu mezi Martinem Kratochvílem, leaderem po prvním dnu a Martinem Vlkem. Mezi hráči byl po prvním dnu rozdíl 2 ran, ale Martin Vlk šel do druhého dne s náskokem 3 ran díky vyššímu hracímu hcp, tedy o ránu před Martinem Kratochvílem a tak bylo jasné, že pro play off musí Martin Kratochvíl zahrát o ránu lépe. Nestalo se, i díky outu Martina Kratochvíla na 18. jamce, oba zahráli 94 ran a tak o 1 ránu zvítězil Martin Vlk a tak se stal vítězem Golf Masters 2018.